Rady a tipy

Nevíte si rady se správným výběrem jímky nebo septiku? Hledáte užitečné rady a tipy z oblasti čištění odpadních vod pro rodinné domy a rekreační objekty? Pravidelně pro Vás aktualizujeme magazín plný informací, které Vám přijdou vhod při stavbě nebo rekonstrukci rodinného domu, chaty či zahradního domku. Chybí Vám zde některé informace nebo máte námět na vhodné téma? Ozvěte se nám a můžeme Vám poradit přímo s konkrétním problémem, nebo připravit užitečný článek i pro ostatní návštěvníky.

6

Jak správně vybrat septik?

Pokud nejste napojeni na obecní kanalizaci, je třeba řešit problém, co s odpadní vodou. Možností máte hned několik. Často se například osvědčí provozně nenáročný septik. Proč tedy zvolit právě tuto variantu a jak postupovat při samotném výběru septiku? Celý článek »
info

Tři stupně čištění odpadních vod

O čištění odpadních vod se nemusíte starat, pokud je objekt napojen na veřejnou kanalizaci. To ovšem není pravidlem. Pokud Vámi využívaný rodinný dům, chata či chalupa takové napojení postrádá, je třeba se zařídit jinak. Ideálním řešením je přitom domácí čistička odpadních vod. Celý článek »
4

Plastové nebo betonové jímky?

Jímka je jednou z nejběžnějších variant odvodu a akumulace odpadních vod i splašků u objektů, jež nejsou napojeny na odpadní kanalizaci. Pokud aktuálně rovněž zvažujete možnost, že byste si ji pořídili, jistě Vás bude zajímat, zda zvolit plastovou či betonovou jímku… Celý článek »
4

Správný výběr jímky

Napojení na odpadní kanalizaci je sice v dnešní době pro mnoho lidí nezbytné, ne všechny objekty tomu ovšem odpovídají. V takovém případě je pak nutné hledat alternativní řešení. A jedním z těch nejpoužívanějších jsou právě jímky. Jak si snadno provést výběr jímky vhodné pro Vaše podmínky? Poradíme Vám! Celý článek »